Producenci
Jak korzystać z balii ogrodowej? 0
Jak korzystać z balii ogrodowej?

Balia ogrodowa, którą wielu z nas zna pod nazwą „ruska bania" czy "sauna japońska", to drewniana beczka, którą można umieścić na tarasie, czy w ogrodzie. Działanie balii ogrodowej polega na podgrzewaniu wody przy pomocy wbudowanego pieca. Balia ogrodowa zapewnia nie tylko relaksacyjną kąpiel pod gołym niebem, która pozwoli się odprężyć oraz złagodzić nerwy po całym dniu, ale także korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Regularne kąpiele są szczególnie wskazane dla osób mających problem z sercem czy układem krążenia. Pozytywnie wpływa również na kręgosłup i wszelkie nerwobóle. 

Jak korzystać z balii ogrodowej? Oto kilka podstawowych informacji:

1. Podczas nagrzewania wody pamiętaj o przykrywaniu bali pokrywą

2. Swój wypoczynek zawsze planuj z wyprzedzeniem. 

3. Pamiętaj, że balia stworzona jest z drewna, czyli materiału, które "pracuje". Ważne jest jej odpowiednie uszczelnienie. 

4. Jeżeli balia nie będzie przez dłuższy czas używana-opróżnij ją i najważniejsze... Ciesz się balią ogrodową przez długi czas! 

Temperatura poniżej zera

Zawsze upewnij się, że woda, którą pozostawiłeś w balii nie ulegnie zamarznięciu. Może to prowadzić do poważnych uszkodzeń. 

W chłodniejszym czasie, gdzie normą są temperatury poniżej zera, należy upewnić się, że woda nie ulegnie zamarznięciu w balii. Ponieważ woda rozszerza się podczas zamarzania, a wzrost jej objętości może spowodować poważne uszkodzenie wkładu z włókna szklanego lub polipropylenu, drewnianych paneli, pieca i systemów masażu.

Jeśli nie planujemy korzystać przez tydzień lub ponad tydzień, balie należy całkowicie opróżnić. Całkowite opróżnienie balii oznacza nie tylko odprowadzenie całej wody, ale także upewnienie się, że w różnych złączach i przewodach również nie ma wody. Zawsze sprawdź czy w piecu nie ma żadnej pozostałości wody. 

Jeśli posiadasz system jacuzzi powietrzny, pozostałości wody z rur, węży tego systemu także muszą zostać w całości wydmuchane.

Balia całkowicie drewniana wymaga większej konserwacji i dbania. Balia z laminatem (stworzonym z włókna szklanego) jest mniej wymagająca, jednak balia drewniana to produkt w 100% naturalny. 

Nowo zakupiona balia wykonana z drewna pochłania wodę, rozszerza i zamyka małe szczelny.  Należy zawsze mieć świadomość, że całkowicie drewniane balie zawsze będą miały pewien poziom nieszczelności. Balia z wkładem nie ma przecieków. Zwykle obrzęk nowej balii trwa około 2-5 dni. Czas ten zależy od gatunku drewna. Najlepszym środkiem do zastosowania podczas tego procesu są trociny lub kawa sypana. Kąpiel w tym okresie nie jest zalecana. 

Korzystanie z balii ogrodowej to wiele korzyści zdrowotnych!

👌Poprawę samopoczucia
👌Odprężenie
👌Wyciszenie zarówno w okresie lata jak i innych pór roku
👌Poprawa odporności


 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl