Presto LV 10L Tikkurila

Dostępność: brak towaru
Cena: 121,00 zł 121.00
Cena netto: 98,37 zł
ilość szt.
Zyskujesz 1 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Tikkurila
Kod produktu: 1262

Opis

Tikkurila Presto LV

Szpachlówka do lekko wilgotnych pomieszczeń. Tikkurila Presto LV jest gotową do użycia wodorozcieńczalną masą szpachlową do stosowania wewnątrz lekko wilgotnych pomieszczeń. Posiada zdolność wypełniania rys: do 4 mm bez pęknięć. Minimalna kurczliwość i pękanie oraz dobra przyczepność.

Przykłady zastosowania
Ściany i sufity w pomieszczeniach wilgotnych wewnątrz np. łazienek przed malowaniem, mocowaniem elementów wykończeniowych z tworzywa lub płytek ceramicznych. Szczególnie zalecana do stosowania w systemie malowania Tikkurila Luja. Nadaje się do szpachlowania płyt gipsowych, pilśniowych z drewna, betonu i powierzchni gipsowych. Tikkurila Presto LV bardzo dobrze chroni przed wilgocią, tworzy bardzo gładką i twardą powierzchnię i jest idealna do uszczelniania spoin w wilgotnych pomieszczeniach wewnętrznych.
 
DANE TECHNICZNE
  • Kolory Niebiesko-szary
  • Wydajność Średnio 1 m2 z 1l, przy grubości warstwy 1 mm.
  • Wielkość opakowań 10 l
  • Rozcieńczalnik Woda
  • Nakładanie Wygładzająca paca (nierdzewna).
  • Czas schnięcia przy temp. 23°C i wilgotności względnej 50% W temp. + 23°C i przy wilgotności względnej powietrza 50%: szlifowanie powierzchni można przeprowadzić po całkowitym wyschnięciu powierzchni, w normalnych warunkach po 2 - 24 godzinach, w zależności od grubości warstwy, temperatury i wilgotności względnej powietrza. Prace wykończeniowe (malowanie, mocowanie elementów wykończeniowych, płytek itp.) wykonywać po całkowitym wysuszeniu powierzchni.
  • Zawartość części stałych 61% obj.
  • Gęstość 1.1 kg/l, ISO 2811
INSTRUKCJE STOSOWANIA
Warunki nakładania
Powierzchnia przeznaczona do malowania musi być sucha, temperatura powietrza co najmniej +10°C, a wilgotność względna powietrza poniżej 80%.
Przygotowanie
Powierzchnie niemalowane: Usunąć zatłuszczenia i zabrudzenia. Oczyścić szczotką kurz i luźny materiał. Wypełnić powierzchnię używając bezpośrednio Tikkurila Presto LV.
Powierzchnie uprzednio malowane: Umyć uprzednio malowane powierzchnie detergentem czyszczącym Tikkurila Maalipesu i dokładnie spłukać wodą. Pozostawić powierzchnię do wyschnięcia przed kolejnym zabiegiem. Usunąć luźne pozostałości farby za pomocą skrobaka i dokładnie przeszlifować mocno błyszczące powierzchnie. Usunąć pył po szlifowaniu. Do nakładania Tikkurila Presto LV używać wygładzającej pacy (nierdzewnej).
Rozcieńczanie
Woda, produkt gotowy do użycia, nie wymaga rozcieńczenia.
Nakładanie
Tikkurila Presto LV nakładać wygładzającą pacą. Przeszlifować wyschniętą powierzchnię i odpylić. W razie konieczności nałożyć kolejną warstwę.
Czyszczenie narzędzi
Narzędzia należy czyścić wodą.
 
DEKLARACJA WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH
 
Ochrona środowiska i postępowanie z odpadami
Puste opakowania jak i opakowania zawierające pozostałości farb przekazać do punktu zajmującego się zbieraniem tego rodzaju odpadów. Szczegółową informację na temat możliwości zbierania odpadów można uzyskać w lokalnym urzędzie gminy.
TRANSPORT I SKŁADOWANIE
Chronić produkt przed mrozem. Produkt nie jest materiałem niebezpiecznym w rozumieniu przepisów transportowych.
 
OZNAKOWANIE W ZAKRESIE ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM (WE) NR 1272/2008
Zawiera mieszanina poreakcyjna 5-chloro-2-metylo-4-izotiazolin-3-onu [nr WE 247-500-7] i 2-metylo-4-izotiazolin-3-onu [nr WE 220-239-6] (3:1) i 1,2-benzoizotiazol-3(2H)-on. Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej. Pomieszczenia zamknięte po zastosowaniu farby należy wietrzyć do zaniku zapachu i po tym czasie nadają się do użytkowania. Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Produkt nie jest sklasyfikowany jako niebezpieczny. Karta charakterystyki produktu dostępna na życzenie Klienta. Produkt posiada Atest Higieniczny.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl