Produkt dnia
Optiva White 0,09L  Tikkurila tester
Optiva White 0,09L Tikkurila tester
14,00 zł 11,38 zł
szt.
Spray kolor 400ml HQS
Spray kolor 400ml HQS
17,00 zł 13,82 zł
szt.
Mobilna sauna ogrodowa z tarasem
Mobilna sauna ogrodowa z tarasem
21 900,00 zł 17 804,88 zł
szt.
Balia stalowa opalana drewnem
Balia stalowa opalana drewnem
24 500,00 zł 19 918,70 zł
szt.
Balia stalowa z tarasem opalana drewnem
Balia stalowa z tarasem opalana drewnem
28 500,00 zł 23 170,73 zł
szt.
Voucher Promocyjny 550
Voucher Promocyjny 550
490,00 zł 398,37 zł
szt.
Voucher Promocyjny 1200
Voucher Promocyjny 1200
980,00 zł 796,75 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Ważna informacja przed saunowaniem

DRODZY KLIENCI!

 

Wielkimi krokami zbliżają się chłodniejsze dni, a co za tym idzie - również i sezon saunowania oraz kąpieli w balii. Chcielibyśmy Państwu przypomnieć kilka podstawowych zasad, niezbędnych do korzystania z domowego spa. Dzięki właściwemu korzystaniu, nie stanowimy zagrożenia dla siebie oraz innych osób oraz nie doprowadzamy do uszkodzenia sauny czy balii ogrodowej.

WAŻNE:

Pod żadnym pozorem nie można zostawić sauny czy balii bez żadnego nadzoru, tym bardziej w momencie, kiedy jest rozpalony piec. Korzystając z pieca zawsze musimy dbać o odpowiednią temperaturę, która nie przekroczy normy i nie będzie stanowić zagrożenia. Piec musi być rozpalany rozważnie i umiejętnie, tylko i wyłączenie przez osoby przeszkolone, potrafiące rozpalać w piecu, po zapoznaniu się z instrukcją. Firma High Contrast nie ponosi odpowiedzialności za korzystanie z sauny czy balii ogrodowej. Kąpiel w saunie czy balii podejmujesz zawsze na własną odpowiedzialność.

Rozpalanie pieca do sauny opalanego drewnem

Przed rozpaleniem pieca do sauny należy upewnić się, aby w saunie lub w zasięgu bezpiecznych odległości nie znajdowały się niewłaściwe przedmioty.

  1. Na początku opróżnij szufladę popielnika.
  2. Upewnij się, że dostęp powietrza do spalania i wentylacyjnego nie jest zablokowany.
  3. Umieść większe kłody drewna na spód paleniska, a mniejsze w górę, pozostawiając między nimi wystarczająco dużo miejsca do dopływu powietrza do spalania. Należy używać drewna opałowego o średnicy 8−12 cm (z uwzględnieniem ilości drzew potrzebnej do rozpalenia).

Drewno opałowe należy umieścić na ruszcie w tylnej części paleniska. Unikać spalania drewna opałowego w przedłużeniu komory grzewczej. Drewna opałowego o nadmiernej długości nie należy używać nawet wtedy, gdy mieści się w palenisku ponieważ grozi to nadmierna temperaturą, a ta z kolei prowadzi do powstania pożaru.

  1. Zaleca się, aby każdorazowa początkowa ilość opału niezbędna do rozpalenia pieca zawierała niewielkie kawałki materiału łatwopalnego, które są lżejsze i bardziej przewiewne w porównaniu ze standardowym materiałem. Jest to szczególnie ważne w świetle niskiego ciągu powietrza wynikającego ze złych warunków atmosferycznych, w przypadku, którego początkowa ilość opału wynosi 1/3 z ilości standardowej przy użyciu kłód o średnicy 3−5 cm. Materiał do rozpalenia ognia należy umieścić na drewnie opałowym. W przypadku rozpalenia ognia na drewnie opałowym, emisja spalin jest ograniczona, a proces spalania ma wyższą jakość.
  2. Rozpal ogień i zamknij drzwiczki. Uwaga! Piec do sauny nie jest przeznaczony do użytku przy otwartych drzwiczkach. Drzwiczki mogą być otwarte tylko w momencie rozpalania, dokładania opału i usuwania resztek spalania, w pozostałym czasie drzwiczki powinny być zamknięte. Regulacja ciągu powietrza odbywa się przez zmianę położenia (otwarte lub zamknięte) szuflady popielnika. Uwaga! Uchwyty nagrzewają się podczas rozgrzewania pieca. Podczas otwierania i zamykania drzwiczek i szuflady popielnika należy używać rękawic żaroodpornych dostarczanych w zestawie. W celu rozpalenia zalecane jest pozostawienie popielnika w pozycji otwartej do 40 mm. Po rozpaleniu się materiału opałowego należy zmienić położenie szuflady popielnika tak, aby odległość między frontem szuflady a ścianką paleniska wynosiła 3–10 mm w zależności od ciągu powietrza. - Zbyt silny ciąg powietrza podczas rozgrzewania pieca stwarza ryzyko, że niespalone części mogą dostać się do powietrza zewnętrznego oraz spowodować zagrożenie pożarem i zanieczyszczeniem środowiska, zbyt intensywne spalanie może również doprowadzić do przegrzania się pieca. Gdy pomieszczenie kąpielowe jest wystarczająco gorące i nadszedł czas, aby pójść do sauny, można w celu zmniejszenia intensywności płomienia i oszczędzenia opału zamknąć szufladę popielnika.
  3. W razie potrzeby można dokładać do komory spalania opał o średnicy 12−15 cm, gdy węgle zaczną się wygaszać (przy dokładaniu kłód należy uwzględnić ilość opału, tak aby temperatura nie wzrosła nadmiernie).

Uwaga! Długotrwałe, intensywne rozpalanie pieca zwiększa ryzyko powstania pożaru.

Nadmierne grzanie pieca (np. kilka pełnych porcji opału z rzędu) powoduje przegrzanie pieca i komina co może doprowadzić do pożaru.

Przegrzanie skraca żywotność pieca i może spowodować pożar.

Należy pamiętać, że temperatura w pomieszczeniu kąpielowym przekraczająca 100 °C może stworzyć zagrożenie zarówno dla sauny, jak i dla użytkowników sauny. Piec do sauny, komin i pomieszczenie sauny należy pozostawić do ostudzenia, jeśli jest to konieczne.

W trakcie rozpalania, korzystania z sauny oraz po z niej konieczny jest nadzór aż do momentu ostudzenia.

High Contrast Radosław Kamiński

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl