Producenci
Konserwacja domowego spa 0
Konserwacja domowego spa - balia ogrodowa

Konserwacja balii ogrodowej 

Napełnienie balii wodą 

Pierwsze napełnianie balii woda jest bardzo ważne. Należy wtedy zwrócić uwagę na pęcznienie drewna. Tak jak zwracaliśmy uwagę wcześniej, pęcznienie jest zjawiskiem naturalnym, a występujące wycieki mogą pojawiać się aż do całkowitego uszczelnienia się balii. Balia podczas napełniania wodą może przeciekać nawet do 14 dni i więcej, aż do pełnego napęcznienia drewna, dlatego należy kontrolować opaski zaciskowe podczas rozszerzania, aby nie zostały uszkodzone (ściągnąć lub zwolnić) – klucz 17 lub 19.  Balia może w całym okresie eksploatacji również mieć ubytek wody. Balie należy napełniać wodą do 4/5.  

Spuszczanie wody 

W balii należy utrzymywać cały czas wodę by nie dopuścić do jej rozeschnięcia np. Pozostawić około 10cm wody, po to, aby balia się nie rozszczelniła. W przypadku rozeschnięcia, proces uszczelniania należy przeprowadzić tak jak za pierwszym razem. W takim przypadku należy polewać ją wodą, by zyskała poprzednią wilgotność oraz w razie potrzeby za pomocą śrub ściągnąć opaski zaciskowe i na odwrót. Nie dotyczy to okresu zimowego, kiedy wilgotność powietrza jest wyższa i można całkowicie opróżnić balię. PRZED SPUSZCZENIEM WODY, PIEC WEWNĘTRZNY CZY ZEWNĘTRZNY MUSI ZOSTAĆ CAŁKOWICIE WYGASZONY ORAZ WYSTUDZONY – W PRZECIWNYM RAZIE GROZI TO USZKODZENIEM PIECA.  

Nagrzewanie wody 

Gdy z komina zaczyna być widoczny unoszący się dym, należy dołożyć drewna do połowy komory spalania. Aby uzyskać jak najlepsze i efektowne nagrzanie należy dokładać drewno w odstępie 20/30 minut oraz pilnować, aby komora była zapełniona w 2/3. Do palenia najlepsze nadadzą się mniejsze kawałki drewna, ponieważ nie uszkodzą ani nie zatkają komory spalania. Gdy balia nakryta jest pokrywą, woda nagrzewa się dużo szybciej. Pamiętaj, że bezpieczna temperatura dla człowieka nie przekracza 40 stopni. Najlepsza temperatura w balii to pomiędzy 37-39 stopni. Wyższa może prowadzić do uszczerbku na zdrowiu, chociażby takim jak przegrzanie organizmu. 

Higiena 

Przed kąpielą należy zawsze dokładnie się umyć oraz nie używać żadnych kremów, balsamów czy innych produktów, które mogą powodować zanieczyszczenia. Aby utrzymać czystość balii należy używać specjalistycznych środków antybakteryjnych przeznaczonych do basenów. Podczas niekorzystania z balii należy ja przykrywać pokrywą, aby uchronić ją od zanieczyszczeń takich jak liście itp. 

Środki dezynfekcji 

Chlor ma niszczący wpływ na elementy stalowe oraz aluminiowe, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne środki bezchlorowe, które przeznaczone są  

Konserwacja drewna 

Do konserwacji zewnętrznej drewna wykorzystywanego w produkcji naszych balii ogrodowych najlepiej sprawdzą się produkty, takie jak: Tikkurila Wood Oil, Tikkurila Wood Valtti Complete oraz Tikkurila Valtti Color New. Balii nigdy nie malujemy zabezpieczamy i w środku, ponieważ balia musi “pracować z wodą”. Zabezpieczamy ją tylko i wyłącznie na zewnątrz. Najlepiej jest wybierać lakierobejcę/olej/impregnat z nadanym pigmentem (wybranym kolorem), ponieważ zabarwiona farba posiada dodatkowe właściwości ochronne przed słońcem. Konserwacja drewna na zewnątrz powinna być wykonywana dwa razy do roku. Jedyną konserwacja jaką możemy wykonać wewnątrz balii to jej regularne czyszczenie. 

KONSERWACJA ZEWNĄTRZ - PRODUKTY 

Tikkurila Wood Oil - Tradycyjny olej do drewna. Zabezpiecza drewno przed wilgocią i zabrudzeniami oraz ogranicza pękanie powierzchni. Może być stosowany do wcześniej olejowanych powierzchni drewnianych na zewnątrz, również do drewna twardego, thermwood, zaimpregnowanego metodami przemysłowymi, jak i do drewna całkowicie surowego. Oleje do drewna powinny być używane częściej niż lakierobejcę czy impregnaty.   https://hcdesign.pl/Valtti-Wood-Oil 

Tikkurila Wood Valtti Complete - Matowa impregnująco-dekorująca lakierobejca do drewna. Bardzo trwała, matowa, impregnująco-dekorująca lakierobejca do malowania drewna na zewnątrz pomieszczeń. Stworzona na bazie innowacyjnej technologii Triple Resin System, opartej na unikalnym połączeniu trzech wysokiej jakości żywic o różnej funkcjonalności, gwarantujących zwiększoną odporność i zabezpieczenie pomalowanej powłoki. Dodatkowo Tikkurila Valtti Complete posiada Double Absorb UV System (podwójny system ochrony przed promieniowaniem UV).  
https://hcdesign.pl/Valtti-complete 

Tikkurila Valtti Color New - Impregnat do drewna. Matowy, półprzezroczysty impregnat dekorujący przeznaczony do malowania powierzchni drewnianych na zewnątrz pomieszczeń. Podkreśla naturalne piękno i strukturę drewna.  Tworzy powłokę odporną na biokorozję, zwiększa skuteczność ochrony przed wilgocią i promieniami UV. Tikkurila Valtti Color New jest polecany jako warstwa nawierzchniowa przy zastosowaniu preparatu gruntująco-ochronnego do drewna Tikkurila Valtti Super Guard. 
https://hcdesign.pl/Valtti-color-new 

KONSERWACJA WEWNĄTRZ - PRODUKTY 

Supi Saunapesu - Preparat do czyszczenia elementów drewnianych. Kwaśny środek czyszczący, zapobiega odkładaniu się kamienia w saunach i innych pomieszczeniach o dużej wilgotności. Przykłady zastosowania: Sauna i inne pomieszczenia o dużej wilgotności. Łagodny i odporny na korozję. Należy jednak zachować ostrożność podczas czyszczenia fug skoncentrowanym lub silnym roztworem. Nie stosować razem z produktami zawierającymi chlor. 

https://hcdesign.pl/Supi-Saunapesu  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl