Producenci

Alergicy a kąpiel w saunie

0
Alergicy a kąpiel w saunie

Kąpiel w saunie i jej ogólne dobroczynne właściwości
Wraz z wiosną rozpoczął się również sezon ciężki dla alergików i osób mających astmę. Posiadając przydomowe spa jesteśmy w stanie pozyskać wiele pozytywów. Kąpiel w saunie posiada ogólne dobroczynne właściwości takie jak: odprężenie organizmu, odtruwanie organizmu, oczyszczanie go z toksyn, przyspieszenie krążenia krwi, pomoc w walce z nadwagą i cellulitem

Alergicy i Astmatycy 
Istnieje wiele powodów dla których korzystanie z sauny jest szczególnie wskazane dla alergików-astmatyków. Nawet w wielu sanatoriach wskazana jest kąpiel w saunie, podczas której drogi oddechowe są udrażniane. Podgrzane, ciepłe powietrze w saunie rozszerza oskrzela i ułatwia oddychanie, co dla alergików jest niezwykle ważne. Suche powietrze w saunie pobudza błony śluzowe, a co za tym idzie, pozbywają się one zalegającego śluzu z dróg oddechowych. Podczas korzystania z sauny poprawia się ukrwienie w drogach oddechowych, a tlen dostarczany do tkanek jest o wiele szybszy. Kąpiel w saunie pozwala na wydalanie toksyn z organizmu, dzięki czemu odblokowywane są zatkane gruczoły łojowe co z kolei wpływa na ilość krostek czy stanów zapalnych. Korzystanie z sauny wskazane jest u osób cierpiących na astmę, jedynie wtedy, kiedy nie są w okresie zaostrzeń choroby. Najważniejsze jest, aby korzystać z sauny w okresach remisji, która nie wymaga stosowania leków. 

Przeciwskazania z korzystania sauny
Głównymi przeciwskazaniami do korzystania z sauny jest przeziębienie, infekcja lub wirus. Osoby osłabione bądź zmęczone intensywnym wysiłkiem również nie powinny korzystać z sauny. Należy pamiętać, że sauna powoduję dużą utratę wody z organizmu oraz może obciążać serce, dlatego osoby chore na nadciśnienie lub osoby otyłe powinny skonsultować się z lekarzem, w celu ustalenia możliwości korzystania z sauny. 

Sauna a alergie skórne
Czytając regulamin bądź zasady korzystania z sauny można zauważyć zakaz dotyczący kąpieli w saunie dla osób ciepiących na alergie i choroby skóry, jednak niektórzy alergicy cierpiący na atopowe zapalenie skóry zauważają pozytywne zmiany po pobycie w saunie. Oficjalnie, korzystanie z sauny wskazane jest przy alergii skórnej takiej jak świerzbiączka, neurodermit, pokrzywka neurogenna czy niektórych suchych egzemach. Posiadając jakikolwiek alergie skórne czy przeciwskazania należy skontaktować się z lekarzem. Pierwszy pobyt w saunie powinien być krótki i w dosyć znormalizowanej temperaturze, nieprzekraczającej 100 stopni. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl